Jak prawidłowo dbać o ekspres Nivona?

Jest coś, co możesz zrobić, aby zmniejszyć szansę na to, że Twój ekspres Nivona kiedyś trafi do naszego serwisu. Zależy nam na tym tak samo, jak i Tobie. Oto trzy krótkie rady, dzięki którym urządzenie będzie długo serwować ulubioną kawę.

Wymiana filtra

Większość producentów filtrów do ekspresów rekomenduje, aby wymieniać je co 2 miesiące lub po przelaniu 50 litrów wody przez urządzenie. Zdecydowanie warto stosować się do tych zaleceń. Regularna wymiana filtra zapobiega osadzaniu się kamienia, który spowalnia pracę urządzenia. Nie pozostaje też bez wpływu na aromat kawy. Jeśli mała czarna od jakiegoś czasu nie smakuje Ci tak jak powinna- zastanów się, kiedy ostatnio wymieniałeś/aś filtr w ekspresie.

Czyszczenie ekspresu

Nawet wymieniając regularnie filtr wody nie da się całkowicie uniknąć osadzania kamienia w ekspresie. Z tego powodu średnio co 2-3 miesiące należy odkamienić układ wodny za pomocą specjalnego preparatu. Aby uniknąć uszkodzenia urządzenia, należy korzystać tylko z oryginalnych produktów Nivona.

Na smak kawy i żywotność ekspresu ma także wpływ czyszczenie bloku zaparzającego. Powinno się go myć pod bieżącą wodą co najmniej raz w tygodniu. W tym samym czasie warto także zajrzeć do wnętrza ekspresu i usunąć resztki kawy. Ich obecność może doprowadzić do powstawania pleśni.

Unikaj zmiękczonej wody

Skąd wlewasz wodę do swojego ekspresu? Jeśli z dzbanka filtrującego- więcej nie musisz już tego robić. Filtry Nivona działają dokładnie na tej samej zasadzie. Unikaj natomiast wody zmiękczonej przez uzdatniacze. Zmniejszają aromat kawy, a przecież nie po to kupiłeś/aś ekspres, aby zadowalać się przeciętnym napojem, prawda?

Zadbaj o swój ekspres Nivona, a on zadba o pyszną kawę dla Ciebie.

 

 

 

Przeczytaj również: